Albania lrw 01_15

 • View
  36

 • Download
  2

Embed Size (px)

Transcript

 • 01/2015

  8

  15

  21

  9

  16

  IAN 2015

  12

  3

  More quality for your life.

  3

  Gzuar Ditlindjen

  LR

  Le t filloj Festa!

  Program i kompletu

  ar dietik pr

  28 dit me produkt

  et Figuactiv!

  world

  Plan a Great Year!

 • TESTONI KTU

  E REFrkoni butsisht mbi sip

  rfaqe dhe magjepsuni

  nga aroma e paprsritshme.

  Informacione m t detajuara n faqen 4!

 • Mirprisni 2015-n!

  3LR WORLD 01.15

  PRVJETORI I 30-t i DITLINDJES SONZbuloni ofertat e prvjetorit ton!

  Bini n pesh n 28 ditBody Mission

  Pr nj Make-Up perfetk

  PENEL Profesional daVinci nga LR

  Faqe 29

  Faqe 18

  Faqe 06

 • Dielli sht drita me e bukur e bots. Lreni dritn tuaj t

  shklqej!

  DDielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur ielli sht drita me e bukur e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t

  shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!shklqej!

  DDe bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t e bots. Lreni dritn tuaj t

  19,00 KURSENI

  VETM N JANAR

  4 LR WORLD 01.15

  ULJE PROMOCIONALEKURSENI ME SETIN

  Karolina Kurkova Set Aromatik 30103Arom 32,50 Locion pr Trupin 21,50 Krem pr Dush 18,50

  MIMI TOTAL I PRODUKTEVE 72,50

  MIMI SPECIAL I SETIT 64,90

  N MUAJIN JANAR VETM 53,90

 • 03

  02

  01

  01 Arom50 ml30100

  32,50

  02 Locion Aromatik pr Trupin200 ml30101

  21,50 (10,75 do 100 ml)

  03 Krem pr Dush200 ml30102

  18,50 (9,25 do 100 ml)

  Provoni Aromn n faqen 1.

  E RE

  Aroma e dyt e Karolina Kurkova pasqyron shumanshmrin e Top Modeles: fuqin e saj, vetbesimin, shklqimin dhe dashurin e saj pr jetn. Nj kontrast i leht i energjis florale, ngrohtsis joshse t vaniljes dhe notave t drurit.Nj arom po kaq energjike dhe trheqse si vet Karolina. Dhe Hightlight-i i do Arome: Nj varse e muar me inicialet e Karolins, e lar me flori 18 Karat!

  FRYMZUESE.

  FLORALE.

  E FRESKT.

 • E RE

  6 LR WORLD 01.15

  Figuactiv Body Mission nga LRRnie e leht n pesh n vetm dit me28

  Figuactiv Body Mission

  Paket e plot dietike

  E bazuar n studime shkencore

  E suksesshme n vetm 28 dit

  E Shpejt

  E thjesht

  Funksionon

 • 7LR WORLD 01.15

  Figuactiv Body Mission nga LR dit me

  Kshtu funksionon:

  Thjesht zvndsoni dy nga vaktet e dits me produktet Figuactiv. Nj vakt t dits mund t konsumoni ushqimet tuaja t preferuar.

  Largoni m shpejt kilet tuaja t teprta me produkte t muara.

  MNGJESI DREKA

  + +

  DARKA

  Ju ofrojm informacione t detajuara! Menaxheri Dietik Online ju motivon dhe gzon do sukses tuajin.

  iINFORMIM MOTIVIM NDANI SUKSESIN ME T

  TJERT

  Shoqruesi Dietik

  Vaktet e Ushqyerjes

  Ekstra

 • 2 x Figuactiv Shakes sipas przgjedhjes 1 x Figuactiv Sup sipas przgjedhjes 1 x Figuactiv Vital 1 x Figuactiv 6-SHJA sipas przgjedhjes

  89,80 44,90 44,90 29,90

  23,90 47,90 35,90 FALAS

  FALASFALAS

  MaterialinformativbazuarnstudimeshkencoreMenaxherDietikPersonalOnline

  E RE

  1 x Figuactiv aj Dietik Bimor1 x Figuactiv Protein Drink1 x ProBalance1 x Shaker

  FALAS

  FALAS

  FALAS FALAS

  Ushqyerje e shndetshme dhe e shijshme pr 28 dit!

  Ndjeni menjher suksesin

  Informohuni dhe motivohuni pr t arritur qllimin tuaj

  m

  ime

  konk

  urue

  se m

  e pr

  oduk

  te t

  ngj

  ashm

  e t

  treg

  ut.

  8 LR WORLD 01.15

  Figuactiv Body Mission 28 Dit 80434MIMI TOTAL I PRODUKTEVE 317,20

  MIMI SPECIAL I SETIT VETM 249,90

  Vaktet e Ushqyerjes

  Shoqruesi Dietik

  Ekstra

 • 89,80 44,90 44,90 29,90

  04

  0101

  m

  ime

  konk

  urue

  se m

  e pr

  oduk

  te t

  ngj

  ashm

  e t

  treg

  ut.

  0302

  9LR WORLD 01.15

  01 6-SHJA BOX FIGUACTIV BARET6 x 60 gMeshijeCrunchyCaramel

  80272MeshijeJogurtLuleshtrydhe

  80284MeshijeNougat

  80271

  29,90 (8,30 cdo 100 g)

  02 Figuactiv Shakes450 gMeshijeLuleshtrydheBanane

  80201MeshijeLatteMacchiato

  80203MeshijeVanilie

  80280

  44,90 (99,78 do 1000 g)

  03 Figuactiv Vital450 gCrunchyCranberry 80295

  44,90 (99,78 do 1000 g)

  04 Supa Figuactiv 500 gSupmePatateAuberge

  80208SupmeDomateMediterrane

  80209SupmePerimedheCurryIndia

  80210

  44,90 (89,80 do 1000 g)

  Vakte t shijshme - Baza e suksesit tuaj

 • Figuactiv Protein Drink80%Proteina5komponenttndryshm

  proteinik MeMagnezium+VitaminB6375 g80550

  47,90 (127,73 do 1000 g)

  Viti i ri sjell edhe nj produkt t ri nga LR. Viti i ri fillon me nj aleat i cili mbshtet kontrollin e peshs s trupit. Kjo prpjekje duhet t sjell si rezultat largimin e yndyrave dhe jo t mass muskulare, pasi mbrojtja e mass muskulare sht shum e rndsishme. Produkti Figuactiv Protein Drink kombinon 5 komponent t ndryshm proteinik me prbrsit e muar t magnezit dhe Vitamins B6. Kjo sht zgjedhja e prkryer pr t mbuluar nj pjes t nevojave t prditshme me proteina.

  Figuactiv Protein DrinkFiguactiv Protein Drink80% Proteina

  Diet ushqyese efektive pr t arritur m shpejt synimin tuaj

  Mbshtet masn muskulare

  m

  ime

  konk

  urue

  se m

  e pr

  oduk

  te t

  ngj

  ashm

  e t

  treg

  ut.

  10 LR WORLD 01.15

 • Figuactiv aj Dietik Bimor Me pak kalori dhe i shijshm250 g80205

  23,90 18,90 (7,56 cdo 100 g)

  Figuactiv aj Dietik Bimor

  ProBalanceMineralet kryesore pr me shum Balanc360 Tableta / 252 g80102

  35,90 29,90 (118,65 do 1000 g)

  Jepini shije dits suajpini nj got aj

  Amund t mendoni ndonj gj m t mir se aji Figuactiv pr mbrmjet e ftohta t janarit? aji Figuactiv plotson sasin ditore t rekomanduar me lngje dhe ofron edhe komponent t vlefshm. Ky aj, i cili prmban przierje bimsh, kombinon prbrsit q mund t ndihmojn pr t rregulluar peshn e trupit dhe pajisin trupin me minerale, elemente dhe komponent me aktivitet antioksidant.

  Parandalon urin

  Mineralet kryesore pr m shum ekuilibr

  Ky sezon, pas festimit t Krishtlindjeve dhe vitit t ri, ka nevoj pr ekuilibr. Ushqimet e shumta dhe me yndyr dhe pijet gjat ditve festive mund t ken shkaktuar nj ekuilibr t minerale thelbsore. Me Probalance i ofroni trupit tuaj metale dhe minerale t muara pr ekuilibrin tuaj t brendshm.

  Vendos balancn midis

  mineraleve baz dhe acideve

  m

  ime

  konk

  urue

  se m

  e pr

  oduk

  te t

  ngj

  ashm

  e t

  treg

  ut.

  11LR WORLD 01.15

  6,00 KURSENI

  VETM N JANAR

  21%KURSENI

  VETM N JANAR

 • Filloni vitin e ri t prforcuarMembrojtjenmtmirenga natyra

  Kt muaj ju mund t shijoni t treproduktetCistusIncanus.Janari sht padyshim nj nga muajt m t ftoht t vitit dhe kjo sht arsyeja pse duhet ti kushtoni vmendje t veant forcimin t sistemit imunitar. Periudha e Krishtlindjeve mund t ket qen e shoqruar me nj diet t paekuilibruar, ka bn q trupi juaj t ket nevoj pr ndihm.Cistu sht nj bim e njohur prefektet e saj t dobishme n trupin e njeriut. Nj nga kto efekte sht funksionimi m i mir i sistemit imunitar.Rezultatet e studimeve kan treguar se ekstrakti i cistusit redukton dhe ul kohzgjatjen e simptomave q shkaktohen nga infeksionet e rrugve t frymmarrjes. Ky ekstrakt sht shum i pasur me substanca t quajtur polyphenols. Polyphenols

  prmbajn lidhje patogjene t cilat parandalojn hyrjen e tyre n qelizat e trupit t njeriut. Pra, mesa duket kjo ndikon n uljen e kohzgjatjes s simptomave q shkaktohen nga infeksionet n rrugt e siprme t frymmarrjes. Nj kapsul Cistus Incanus nga LRprmban 100 mg polyphenols, 40 mg Vitamin C dhe 1 mg Zink.Vitamina C sht e njohur praktivitetin e saj t fort antioksidant dhe acidi Askorbik vepron kundr viruseve q prekin njerzit. Zinku nga ana tjetr sht nj element gjurm q gjendet n shum vende n trupin e njeriut dhe q luan nj rol ky dhe rregullator. Sigurisht q jan kryer studime pr kombinimin e Vitamins C dhe Zinkut dherezultatet ishin shum pozitive sidomos tek simptomat e t ftohtit.Viti fillon plot dinamizmme produktet Cistus Incanus by LR!

  Viti i ri duhet t filloj me fuqi dhe energji... mund t mendoni dika m t mir se Cistus pr t ndihmuar trupin tuaj?

  12 LR WORLD 01.15

 • +++++++++++++++DHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURATDHURAT

  KURSENI

  Set Cistus Incanus 80354ajCistusIncanus 17,90KapsulaCistusIncanus 41,90 + DHURAT Spraj Cistus Incanusme vler 21,90

  MIMI TOTAL I PRODUKTEVE 81,70

  MIMI SPECIAL