Buku Pengurusan Prasekolah

  • Published on
    25-Dec-2015

  • View
    24

  • Download
    14

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Buku Program

Transcript

SEKOLAH KEBANGSAAN SRI PERMAI (POS PASIK)

18300 GUA MUSANG

KELANTAN

TAHUNPERISTIWA

Sebelum

1996

Sekolah Kebangsaan Sri Permai telah ditubuhkan pada 1973 lagi oleh Jabatan Hal Ehwal Orang Asli . Nama asalnya ialah SK Pos Pasik.Ia kemudian telah ditukarkan kepada SKSP pada tahun 1998 kerana nama Pasik adalah tidak sesuai untuk sekolah yang gurunya seratus peratus orang Islam. Jumlah murid ialah seramai lebih kurang 50 orang dan 2 orang guru JHEOA

1996Era perubahan sekolah ini bermula setelah pengambilalihan oleh KPM pada 1 Januari 1996. Jumlah murid dan guru telah bertambah menjadi 60~70 orang murid dan 4 orang guru termasuk seorang guru besar dan seorang guru sandaran tidak terlatih. Encik Wan Rusli bin Wan Ahmed Guru Besar yang pertama hingga sekarang. Pada awal pengambilalihan, terdapat 2 blok bangunan sahaja. Satu bangunan kayu dan satu lagi bangunan konkrit yang menyediakan 4 ruang belajar.

19973 orang guru telah ditambah dan khidmat guru sandaran telah ditamatkan menjadikan jumlah guru adalah 6 orang dan murid adalah seramai 85 orang.

1998SKSP telah menerima murid seramai 105 orang dan bilangan guru terlatih telah bertambah seramai 8 orang

1999Bilangan murid pada tahun ini meningkat kepada 155 orang . 2 orang Warden telah dilantik. Bilangan murid yang bertambah setiap tahun telah mendapat perhatian dari pihak JPNK dan telah meluluskan peruntukan untuk membina 1 blok 2 bilik darjah pada tahun 1999. Satu unit rumah guru juga telah dibina.

2000Bilangan murid pada tahun ini ialah 189 orang . Bilangan guru pula ialah 13 orang Bangunan asrama desa telah diluluskan bagi menempatkan murid yang tinggal berjauhan dari sekolah. Bangunan ini siap dibina pada tahun 2001 dan dapat memuatkan 60~70 orang murid.

2001Bilangan murid telah bertambah daripada 189 orang pada tahun 2000 kepada 200 orang pada tahun ini. Namun begitu bilangan guru pula telah berkurang kepada hanya 9 orang sahaja kerana 4 orang guru telah bertukar. Pada tahun ini juga bangunan asramadesa siap dibina.

2002Bilangan murid kekal 200 orang manakala bilangan guru bertambah 9 orang dan bertukar 2 orang. Pada tahun ini juga 4 unit rumah guru serta tandas murid telah dibina.

2003Tahun ini bilangan murid ialah 238 orang . Bilangan guru berkurang kepada 12 orang sahaja. Rumah guru dan tandas telah siap dibina sepenuhnya.

2004 Bilangan murid bertambah kepada 270 orang dan guru 13 orang

2005Bilangan murid berkurang kepada 265 orang dan guru 15 orang. Selaras dengan hasrat kerajaan Malaysia untuk merapatkan jurang pendidikan antara sekolah Bandar dan luar Bandar.maka pada pertengahan tahun 2005, sebuah makmal komputer telah dibina.

2006Bilangan murid 259 orang dan guru bertukar keluar 4 orang dan masuk 4 orang ( 2 orang guru perempuan pertama di SKSP ) Makmal komputer siap sepenuhnya. Pada tahun ini juga sebuah bangunan Pra Sekolah telah dibina.

2007Bilangan murid 255 orang dan guru 16 orang. Pra sekolah mula beroperasi.

2008Bilangan murid 259 orang dan guru 19 orang ( 3 Penolong kanan dilantik. Memandangkan jumlah guru semakin bertambah maka kuarters guru tidak lagi dapat menampung keperluan tempat tinggal guru-guru, sebuah lagi rumah guru telah dibina pada tahun ini.

2009Bilangan murid 251 orang dan guru 17 orang . rumah guru siap dibina sepenuhnya pada bulan April . Pun begitu, rumah guru yang ada masih lagi tidak dapat menampung keperluan rumah guru di sini.

2010Bilangan murid 277 orang dan guru 20 orang

2011Bilangan murid 281 orang dan guru 23 orang

CARTA ORGANISASI JAWATANKUASA KURIKULUM 2011

CARTA ORGANISASI HEM

Pengerusi :

En. Wan Rusli B. Wan Ahmed (Guru Besar)

Naib Pengerusi 1 :

En.Che Mohd Rosdi B. Mustapha (PK Ko)

Naib Pengerusi 2 :

En. Che Ibrahim B. Mat Zin (PK Pentadbiran)

Naib Pengerusi 3 :

Tn.Hj Azmi B. Hj. Kassim (PK Hem)

Setiausaha Ko kurikulum :

Ust. Raja Razali B.Raja Yusoff

Setiausaha Sukan :

En. Fairul Anuar b. Mohd. Nor

Penyelaras Unit Beruniform :

En. Mohd Faris B. Abd. Wahab

Penyelaras Kelab Dan Persatuan :

En. Abd Qaiyum B. Abu Salleh

Penyelaras sukan dan Permainan :

En. Shakri B. Yusof

Ketua Rumah Hijau:

En. Abd .Qaiyum b. Abu Salleh

Ketua Rumah Merah:

En. Shakri B. YusoffKetua Rumah Biru:

En. Muhammad Amran B. Yusoff

Ketua Rumah Kuning:

En. Rosli B. MohamadLELAKIPEREMPUANJUMLAH

GURU21122

BUKAN GURU167

JUMLAH22729

GURU

Siswazah 5Bukan Siswazah 17BUKAN GURU

Pembantu Tadbir 1

Penyelia Asrama 1PPM Asrama 4

PPM Pra 1

GURU

Siswazah 5Bukan Siswazah 17BUKAN GURU

Pembantu Tadbir 1

Penyelia Asrama 1PPM Asrama 4

PPM Pra 1

GURU

Siswazah 5Bukan Siswazah 17BUKAN GURU

Pembantu Tadbir 1

Penyelia Asrama 1PPM Asrama 4

PPM Pra 1

MAKLUMAT MENGENAI MURID DAN KELASDARJAH/

KELASBILANGAN MURID

ASLIMELAYUJUMLAH

LPLP

PRASEKOLAH1212125

TAHUN 11216230

TAHUN 2141832

TAHUN 3131528

TAHUN 43126157

TAHUN 53130162

TAHUN 6172946

JUMLAH13014632281

Tahun

Bilangan MendaftarBilangan MengambilBilangan Lulus semua subjekPeratus Lulus semuaBilangan gagal semua subjekPeratus gagal semua

2000131100.00 %11100%

20012017317.65%1482.35%

20021413323.08%1076.92%

20031515426.67%1173.33%

2004302800.00%1139.29%

2005282300.00%1460.87%

2006252400.00%1354.17%

20072020315.00%630.00%

2008474324.65%2865.12%

2009383612.78%822.22%

20101515320 %426.6 %

MURID TARGET UPSR 2011

Nor Naziha Hamzah

Rossi a/l Ari

Norhazlinda a/p Achan

Amer b. Ajan Pisie b. Amud

Hisham a/l Azni

Nama: Julyana a/p Mior

Maria a/p Anjang

Nama: Anisa bt Shariff

Nama: Sariah a/p Agei

Nama: Rejem a/p Anjang

Murid Target 5A

Nor Naziha Hamzah

Norhazlinda a/p Achan

Amer b. Ajan Rossi a/l Ari

Calon UPSR 2011 = 46 orang

VISI : PENDIDIKAN BERWAWASAN SKSP BERWATAK

DAN BERKETERAMPILAN

MISI :

MELAHIRKAN MODAL INSAN YANG SEMPURNA,

SEIMBANG DAN MENYELURUH MELALUI :

AKTIVITI PENDIDIKAN TERANCANG DAN BERKESAN DARI ASPEK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN. PENGGABUNGJALINAN MELALUI ASPEK PSIKOMOTOR, KOGNITIF DAN SPIRITUAL DALAM SEMUA AKTIVITI. PENERAPAN NILAI-NILAI MURNI BERLANDASKAN KESEJAHTERAAN HIDUP DUNIA DAN AKHIRAT. AKTIVITI PERKEMBANGAN STAF YANG BERSEPADU MELIBATKAN GURU-GURU KEARAH MEWUJUDKAN RASA TANGGUNGJAWAB DALAM MEREALISASIKAN VISI UNTUK KEPENTINGAN MURID-MURID, MASYARAKAT DAN NEGARA.

NAMA SEKOLAH : SK SRI PERMAI

KOD SEKOLAH : DBA 8028

PPD : GUA MUSANG

JENIS SEKOLAH : SK ( ASLI )

JENIS BANTUAN : SEKOLAH KERAJAAN

PERINGKAT SEKOLAH : PRA SEKOLAH DAN RENDAH

SEJARAH DITUBUHKAN : JHEOA / SK ASLI

PROFAIL SEKOLAH

GURU BESAR

WAN RUSLI BIN WAN AHMED

PENOLONG KANAN PENTADBIRAN

CHE IBRAHIM BIN MAT ZAIN

PENOLONG KANAN HEM

HJ AZMI BIN KASSIM

PENOLONG KANAN KOKURIKULUM

EN. CHE MOHD ROSDI B. MUSTAPHA

PENTADBIR SEKOLAH SEKOLAH

SEJARAH SEKOLAH

PENGERUSI :

W AN RUSLI B WAN AHMED (GB)

TIMB. PENGERUSI :

CHE IBRAHIM B MAT ZAIN (PKP)

NAIB PENGERUSI 1 :

HJ. AZMI B KASSIM (PK HEM)

NAIB PENGERUSI 2 :

MOHD ROSD B MUSTAPHA (PK KO)

SETIAUSAHA :

PN. HASNIDA BT HASHIM

PANITIA BAHASA INGGERIS

KURNIA RAHMAN B. ZAKARIA

PANITIA BAHASA MELAYU

EN. AMIRULLAH B JUSOH

PANITIA SAINS

MOHD. FAIRUL ANUAR B. MOHD NOR

PANITIA MATEMATIK

MUHD. AMRAN B. MOHD. YUSOF

PANITIA P. SENI / MUZIK / PJK

SHAKRI B. YUSOFF

PENDIDIKAN AGAMA ISLAM

YM RAJA RAZALI B. RAJA YUSOFF

PANITIA KT / KEM. HIDUP / SIVIK

MOHD. FARIS B. ABD. WAHAB

KURIKULUM SEKOLAH

PENYELARAS PRASEKOLAH

ROSLI BIN MOHAMAD

UNIT KO KURIKULUM

JAWATANKUASA PELAKSANAAN KO KURIKULUM SKSP 2011

SEJARAH SEKOLAH

UNIT HEM

Penasihat

En. Wan Rusli b Wan Ahmed

Guru Besar

Penolong kanan HEM

Tn. Hj. Azmi b Kassim

PROJEK 3K/( KESELAMATAN KESIHATAN, KECERIAAN)

YM. Raja Razali b Raja Yusof

-Tiada-

PENDAFTARAN/PERTUKARAN

Pn. Hasnida bt. Hashim

RIMUP

En. Muhamad Amran b Mohd Yusof

PIBG

En. Shakri b Yusof

UNIT DISIPLIN

En. Muhamad Faris b Abdul Wahab

PENYELARAS SPBT

En. Abdul Qaiyum Bin Abu Salleh @ Alahi

PENYELARAS /SMM/KWAPM

En. Rosdi b Daud

UNIT B. KAUNSELING /LAWATAN SAMBIL BELAJAR/SSDM

En. Amurullah b Jusoh

TATATERTIB

YM. Raja Razali b Raja Yusof

KANTIN/PROJEK SUSU

En.